veidotyros mokymai Klaipėda

Veidotyros  pritaikomumas

Greitame žmogaus vertinime

Veidotyros metodikos didžiausias pranašumas – lengvai pritaikoma įvairiose situacijose susijusiose su žmogaus analize. Atidengtas veidas leidžia beveik visus žmones analizuoti be išankstinio perspėjimo. Veidas – labiausiai atidengta kūno vieta. Veidotyros profesionalas gali per keliolika sekundžių tiksliai pasakyti koks prieš jus žmogus. Įvardinant jo charakterį, stiprybes, silpnybes, talentus ir su tuo susijusius niuansus. Galima vertinti charakterį laiko perspektyvoje, apibrėžti tinkamas darbo sąlygas, pagrindinius poreikius, įvertinti santykių suderinamumą, perspektyvas. Vidinę savijautą, elgesio priežastis. (Plačiau apie veidotyrą čia).

Psichoanalizėje, psichoterapijoje sąmoningume

Inovatyvūs psichologai Lietuvoje ir užsienyje, naudoja veidotyros metodiką kaip vieną iš analizės technikų, sutrumpinti pažinties procesą ir tiksliai pasakyti problemos priežastis ir jas kryptingai spręsti. Veidotyros išmanymas padeda suprasti mūsų charakterio ašį, suvokti,kodėl vienose situacijose elgiamės vienaip, o kitose kitaip. Išauga veiksmų ir pasekmių sąmoningas vertinimas, nes žinome elgesio priežastis, kurios priklauso mums, o kurios užprogramuotos aplinkos.

Santykių suderinamume ir perspektyvų numatyme

Nesunkiai galime matyti, ar žmonės santykiuose yra laimingi, ar ne. Matomas jų suderinamumą, įžvelgiamos pagrindinės konfliktų priežastys, gyvybiškai svarbūs asmeniniai poreikiai, nesusikalbėjimo priežastis. Poroje esančių asmenų hormonų kiekiai ir jų sąlygoti nuokrypiai. Identifikuojama kuris vadovauja, matome ar tai moteriškas vyras, ar vyriška moteris. Galime įvertinti interesų skirtumus, psichologines, fiziologines savybes, numatyti santykių perspektyvas, pateikti efektyvias, abiems tinkamas problemų sprendimo strategijas.

Pažintyse

Veidotyros metodika puikiai pasitarnauja naujų pažinčių paieškose ne tik susitikus gyvai, bet ir analizuojant suderinamumą iš nuotraukų. Tai sumažina nusivylimų, laiko gaišimo tikimybę, padeda greitai atskirti iš minios tinkamą, perspektyvų partnerį. Žymiai sutrumpina pažinties procesą, įneša objektyvumo.

Personalo atrankoje, komandos formavime

Pažvelgus į nuotrauką ar gyvai, galime pasakyti, kuris kandidatas sutvertas konkrečiam darbui. Taip pat įvardinti kokie veido bruožai atskleidžia atitinkamas charakterio savybes būtinas užtikrinti sklandų pareigybių vykdymą. Galime matyti kokiai kategorijai, grandžiai pretendentas priklauso, ar yra tinkamas dirbti komandoje, ar lojalus ir sąžiningas, ar ilgai pasiliks darbe ar tik laikinas svetys. Dažnai skaitant gyvenimo aprašymus, visi kandidatai tokie šaunūs, jog susidaro įspūdis, kaip iki šiol be to žmogaus galėjome išgyventi? Nors realybėje yra visiškai kitaip.

Bankiniame sektoriuje

Užsienyje, bankiniame sektoriuje paplitusi veidotyros metodika, dėl netradicinio pritaikomumo. Prieš išduodami paskolas, bankininkai tikrina ne tik finansinę istoriją, bet ir žmogaus genetines, psichines galimybes atiduoti skolą. Pažvelgus į žmogų nesunku pasakyti ar šis chaotiškas, išlaidus, esantis ant skyrybų ribos. Gresiančios skyrybos, turto dalybos, nepastovus charakteris žada didžiulius nuostolius ne tik sutuoktiniams, bet ir bankui.

Apsaugoje, saugumo struktūrose

Mums žinomas populiarus „Melo teorija“ filmas, kurio pagrindinis veikėjas iš žmogaus mimikų ir kūno kalbos nustatinėdavo, kurie žmonės meluoja. Šis filmas pastatytas naudojant veidotyros metodiką. Saugumo struktūros naudoja šia technologiją melui atpažinti ir atpažinti tikruosius nusikaltėlius. Privačios apsaugos tarnybos, saugančios aukšto rango pareigūnus puikiai įvaldžiusios veidotyros metodiką ir iš toli mato pavojingus asmenis. Kai kas naudoja tai tardymo metu, fotorobotų sudaryme. Šioje srityje, profesionalas dirba ne ką prasčiau negu melo detektorius.

Pardavimuose

Veidotyra naudojama ir pardavimuose. Apmokytus pardavėjus įgalina iš toli pastebėti kokio sukirpimo žmogus ir ką jam akcentuoti, ko jam labiausiai reikia. Vieniems reikia pabrėžti teorines galimybes, kitiems praktinę naudą, vienų nespausti, nes pabėgs, o kitus trumpinti, jog pirktų iš karto. Tai ženkliai sumažina kaštus kliento poreikių analizei, prekės pristatymui, pardavimui, ilgalaikiam bendradarbiavimui.

Sveikatos analizėje

Nesunkiai galime matyti žmogaus sveikatos būklę. Išsami, itin tiksli, sveikatos analizė atliekama iš akies rainelės fotografijos. Ši atskleidžia genetiškai paveldimą organų stiprumą, organizmo užterštumą, konkrečių vitaminų trūkumą, pažeistus organus, sudaryti individualų atstatymo planą (plačiau čia). Sveikatos analizė iš akies rainelių plačiai naudojama holistinės medicinos srityje.

Žmogaus patikimumo, jo istorijos, ateities vertinime

Veidotyros metodikos išmanymas suteikia didžiulį pranašumą vertinant žmogus patikimumą, jo istorinius išgyvenimus, dabartinę būseną ir ateities elgesio tendencijas. Galime matyti ar tai žmogus iš darnios šeimos ar ne, kokie iššūkiai laukia ateityje, senatvėje.

“Veidotyros metodikos išmanymas suteikia didžiulį pranašumą prieš kitus ir palengvina gyvenimą” – Armandas Kažerskas