veidotyra armandas kažerskas veidoskaita

Veidotyra – kas tai? Ištakos, pritaikomumas, įkainiai

Veidotyra – viena iš efektyviausių ir greičiausių asmenybės charakterio, sveikatos būklės, stipriųjų, silpnųjų pusių, talentų nustatymo bei žmogaus elgesio numatymo ateityje analizės metodikų. Analizės procesas susideda iš veido bruožų, kūno, balso, mimikų analizės. Veidotyros profesionalas per keliolika sekundžių gali tiksliai apibūdinti prieš jį esantį žmogų. Analizės tikslumas – virš 95 %. Pasiekti aukštą analizės meistriškumo lygį reikia daug praktikos ir patyrusio mokytojo. Profesionalumas išryškėja gebant jungti keliolika veido bruožų prieš pateikiant tikslias išvadas. Pasitaiko ir savarankiškai besimokančių, tačiau, tai žymiai prailgina mokymosi procesą, nukenčia tikslumas. Veidotyros metodika – tiesiog greitesnis žmogaus analizės būdas.

Rytų vs. Vakarų veidotyra

Veidotyros studijos Klaipėdoje (2)

Veidotyra, dar kitaip vadinama: veidoskaita, fiziognomika, fenotipologija, tipologija ar angliškai – face reading. Pasaulyje paplitusios dvi mokyklos – Rytų ir Vakarų. Esminis mokyklų skirtumas – 100 m. žemėlapis, kuris įgalina rytietiškos mokyklos atstovus vertinti žmogaus charakterį laiko perspektyvoje, t. y. gali pasakyti ar žmogus turėjęs daug išbandymų vaikystėje, ar sklandžiai praleido jaunystę ir kokie išbandymai laukia ateityje, esant reikalui gali analizę detalizuoti savaitės tikslumu. Kai tuo tarpu Vakarų mokyklos atstovas vertina žmogaus charakterį momentiškai.

Fiziognomikos pritaikomumas

veidotyra, melo teorija

Rytuose fiziognomika žinoma daugiau negu 2700 m.. Charakteris pagal veido bruožus jau tyrinėtas senovės Kinijos medikų. Tai jiems padėjo diagnozuoti ligas ir efektyviai paskirti – pritaikyti paciento gydymą. Moderniaisiais laikais sveikatos analizė – gydymas įgavo specializuotą šaką. Ši sritis vadinama iridologija (plačiau skaitykite kituose straipsniuose), kuri turi didelį pasisekimą užsienyje, tradicinės medicinos srityje. Ankstyvoji fenotipologija buvo naudojama ne tik sveikatos analizei, bet ir greitam žmogaus charakterio bruožų identifikavimui, jo elgesio ateityje numatyme. Senovės Kinijoje imperatoriai turėjo veidotyros patarėjus, kurie analizuodavo ar žmogus yra patikimas, ar tinka eiti savo pareigas, iš kokios šeimos jis atkeliavęs, ar yra perspektyvus. Senovėje veidotyros išmanymas buvo privilegijuotų žmonių amatas, kuris buvo perduodamas iš kartos į kartą. Mokymosi procesas siekdavo apie 40 m.. Kinijoje fiziognomikos mokslas – menas turi labai gilias tradicijas, aktyviai naudojamas įvairiose srityse. Veidotyros meistrų yra ir Indijoje, kurie žmonių analizės išminties semiasi iš ankstyvųjų šventraščių – vedų.

Veidotyros mokymai Vilniuje

Vakarų veidoskaitos mokyklos užuomazgos prasidėjo Senovės Graikijoje. Nuo Aristotelio laikų veidotyra žavėjo mokslininkus, filosofus. Pats Aristotelis sistemino išvaizdos ir elgesio modelių priežastinį ryšį. Mąstytojus domino asmenybės bruožų kilmė, psichinė, fizinė sandara ir elgesio tarpusavio ryšys. Šiais laikais veidotyra aktyviai naudojama saugumo struktūrose, politikoje, versle, šou pramogų pasaulyje, asmeniniame tobulėjime, santykių gerinime, individualaus charakterio nustatyme, realizavime. Ateities iššūkių numatyme.

Kainos

veidotyra armandas kazerskas

Šios metodikos įvaldymas pas tarptautinio lygio profesionalius mokytojus prasideda nuo keleto tūkstančių dolerių iki keliasdešimt. Paplušėjus ir paieškojus vietinių guru, kainos gali būti mažesnės, tačiau rizika daug didesnė. Kai kurie žilabarzdžiai nenori afišuotis, tiesiog perleidžia žmonių analizės išmintį nuolankiems mokiniams.

Lietuvoje ši metodika sparčiai populiarėja. Pas mus veidotyros mokymų taip pat kainos ženkliai svyruoja, priklausimai nuo veidotyrininko kompetencijos, žinomumo, profesionalumo ir specializacijos. Konsultacijos Lietuvoje svyruoja už valandą apie 100 €. Tai sąlyginai pigi asmenybės analizė ir pagalba, kuri sumažina kaštus, suteikia tikslius atsakymus, pirmo susitikimo metu, kai tuo tarpu tradicinis psichologas, psichoterapeutas ar koučeris reikalauja daugiau susitikimų prieš pateikiant tikslius atsakymus, patarimus, strategijas, o kai kurie iš jų net nedrįsta padėti “pramušti” užburtą problemos ratą.

“Veidotyra – tiesiog greitesnis būdas matyti kiaurai.” – veidotyros ekspertas-psichoanalitikas Armandas Kažerskas