Iridologija yra greitas, tikslus ir neskausmingas žmogaus sveikatos būklę analizuojantis tyrimas, pasinaudojant unikaliu kiekvienam žmogui rainelės vaizdu. Jau daugelį amžių akys įvardijamos kaip sielos veidrodis. Pasitelkus šiuolaikinio mokslo bei empirines žinias jos tapo kaip miniatiūriniai “televizorių ekranai”, fiksuojantys ir parodantys įvairių organų ir audinių visame organizme būklę. Iridodiagnostika atskleidžia tiriamo žmogaus genetiškai nulemtas silpnąsias kūno sritis bei gyvenimo metu dėl išorinių žalingų aplinkos faktorių trinkančius organus.
Kodėl rainelė tokia informatyvi?
Rainelę per regos nervą bei simpatinius ir parasimpatinius nervus, mikroskopines kraujagysles, pasiekia informacija iš kiekvieno organo ar netgi atskirų organų dalių. Ši unikali savybė papildo žinias apie endokrininių liaukų veiklą, kadangi galima analizuoti atskirų jų dalių funkcionavimą. Kiekvienas organas yra sujungtas su akies rainele per nervų sistemą nervinėmis skaidulomis.
Kaip atsirado iridologija?
Jau senovės Kinijoje ir Indijoje rainelė buvo naudojama ligų diagnostikai ir žmogaus kūno pažinimui. Randama rašytinių šaltinių, jog senovės Egipte buvo specialiai ruošiami ligas nuspėjantys žiniuoniai naudojantys rainelę.
Šiuolaikinės iridologijos ištakos prasidėjo Vengrijoje, o jos pradininkas – Ignatz Peczely, 1861 m. radęs pelėdą sulaužyta koja (kai kurie šaltiniai teigia, jog koją susilaužęs buvo jis pats). Pasiėmęs sužalotą paukštį slaugyti, Peczely pastebėjo juodą rėžį jo akies rainelėje, kuris, pelėdai pasveikus, pavirto kreivomis baltomis linijomis. Vėliau Peczely tapo gydytoju ir pastebėjo, kad jo pacientai, atsižvelgiant į ligą, taip pat turi panašių žymių rainelėse. Susidomėjęs atradimu, gydytojas nubraižė rainelės ir kūno ryšių žemėlapį.
Maždaug tuo pat metu keturiolikmetis berniukas iš Švedijos Nils Liljequist susirgo po skiepų. Pradėjus gydymą stipriais vaistais, jis pastebėjo rainelės spalvos pasikeitimą, o po kelerių metų susilaužęs šonkaulius vėl pamatė panašius pokyčius. 1893 m. Liljequist sudarė atlasą, kuriame daugiau nei 258 piešinių, aiškinančių ryšius tarp rainelės bei kitų kūno struktūrų ir funkcijų. Abiejų vyrų žemėlapiai buvo stulbinamai panašūs.
Dvidešimto amžiaus viduryje gydytojas Bernard Jensen JAV sudarė rainelės žemėlapius, kurie paplito visame pasaulyje.
Kaip iridologija gali jums padėti?
Rainelėje užfiksuotą informaciją privalo suprasti kiekvienas žmogus, bent kiek besidomintis savo ar savo artimųjų sveikata. Iridologijos pradmenys padėtų žmonėms pastebėti silpnąsias savo ar artimųjų organizmo vietas, jas tinkamai prižiūrėti. Žinant gentiškai nulemtas silpnąsias kūno vietas ir imantis prevencinių priemonių galima užkirsti kelią daugeliui ligų.
“Iridologija – nedidelis langas į žmogaus sveikatą” – Armandas Kažerskas