Ką veidotyros metodika duoda?

Objektyvesnį savęs vertinimą

Didžioji dalis žmonių save pervertina arba per daug nuvertina. Dėl to nukenčia objektyvus savęs vertinimas ir tinkamas sprendimų priėmimas. Neobjektyviai save vertinantys asmenys dažniausiai nežino, kur geriausiai tinka su savo charakteriu, daro daug klaidų. Taip pat priiminėja netikslius sprendimus. Savęs nepažįstantys žmonės kiša nosį ten, kur nevertėtų, mėtosi po gyvenimą. Susiduria su rimtomis savirealizacijos, santykių problemomis, patiria finansinius nuostolius.

Pliusus/minusus/talentus/gabumus

Metodika įgalina matyti žmogaus charakterio pliusus ir minusus, įgimtus talentus ir įgytus gabumus. Tai žinant, žmogus įgauna didelį pranašumą: darbe/versle, santykiuose, sveikatoje.

Tikrųjų poreikių išgrįninimą

Labai svarbu žinoti prigimtinius savo poreikius, kurie paveldėti ir įgimti. Reikėtų šias prigimtines dovanas realizuoti. To neatlikus dažnai blaškomasi po gyvenimą keičiant veiklas, darbus, pirkinius, žmones dėl paviršutinių poreikių tenkinimo, kurie primesti išorės. To nesuvokiant, žymiai suprastėja gyvenimo kokybė. Dažnai sulaukiami nuviliantys rezultatai.

Savęs priėmimą

Gerai žinant savo pliusus, minusus, talentus, poreikius, galima susidurti su tikruoju savimi, priimti tai kas esama, efektyviai siekti tikslų. Neįsisavinę savo bruožų, dažnai nuo savęs bėgame, tačiau tai tik pagilina problemas.

Pasitikėjimą savimi

Kada daugiau, mažiau priimsime save tokius, kokie esame, ir pradėsime vertinti, dirbti su aštriais charakterio kampais, tik tuomet ateis tikrumas, pasitikėjimas savimi. Suvoksime, ką sugebame, o kur reikia padirbėti, tada ženkliai sumažės gyvenimiškų netikėtumų.

Aiškumą/saugumą/drąsą veikti/kurti/dalintis

Tik save suvokus, priėmus, ateis aiškumas, užtikrintumas, sustiprės drąsa veikti, kurti, dalintis. Tik tada gebėsime pilnai mėgautis žmogiškuoju gyvenimu.

Kokybiškus santykius

Be darnių, atvirų santykių su savimi, neturėsime gerų santykių su aplinkiniais. Esant nedarnoje su savimi, negalėsime būti darnoje su kitais. Nepažįstant savęs, nepažinsime kito. O galėtų nesunkiai būti atvirkščiai.

Neįkainojamą įžvalgumą

Žmogus išmanantis veidotyrą, turi neįkainojamą žmonių analizės įgūdį, kuris pasitarnauja kasdien šimteriopai. Galime žiūrėti ir matyti, kai tuo tarpu daugelis žiūri, bet nemato.

 

Parengė veidotyros ekspertas Armandas Kažerskas